خیر دنیایی نماز شب برای مرحوم بهلول

وَمِنَ اللَّیْلِ فَتَهَجَّدْ بِهِ (اسراء/79) و پاسی از شب را برای خواندن نماز بیدار باش.

عالم ربانى، حاج شیخ محمد تقى بهلول مى‏ فرمود: نماز شب، خیر دنیا و آخرت را دارد، وقتى مى ‏گوییم بخوانید دلیل هم داریم که خیر دارد، مثلا زمانى که در مدرسه فیضیّه با بقیه رفقا درس مى‏ خواندیم روزگار خیلى به سختى مى‏ گذشت، یک سال، نیمه شعبان مصادف با ایام زمستان بود، هواى قم به حدى سرد بود که آب در چند ثانیه یخ مى‏ زد.


شب نیمه شعبان در مجلس جشنى که به مناسبت میلاد حضرت مهدى ‏علیه السلام تشکیل شده بود، شرکت کردم، وقتى به مدرسه برگشتم درب مدرسه بسته بود، به سمت حرم رفتم دیدم درب حرم هم بسته است و هوا هم خیلى سرد بود و از طرفى مقید به خواندن نماز شب بودم، لذا جلو درب حرم ایستادم و در همان سرمای هوا روى زمین شروع به خواندن نماز شب کردم.


نماز که تمام شد، یک مرد ترک زبان جلو آمد و گفت: حرم کى باز مى‏ شود؟ گفتم: یکى دو ساعت دیگر. گفت: دوستانم منتظر من هستند، باید بروم، شما لطف بفرمایید این شمعها را بگیرید و هر شب جاهایى از حرم که تاریک است از طرف من روشن کنید.


شمعها را گرفتم و بعد مقدارى به من پول داد و رفت، وقتى توجه کردم دیدم 500 تومان است، در آن مان مبلغ قابل توجهى بود که با آن بسیاری از مشکلات حل شد، بله! این یک نمونه از خیر دنیا و آخرت در نماز شب است.

شب نماز مصطفی را دیده است                           شب مناجات علی بشنیده است

 

 

با اقتباس از کتاب شبهای عارفان

/ 0 نظر / 21 بازدید